Fotorejuvenizacia a fotoomladenie


je metóda pozostávajúca minimálne zo šiestich ošetrení prístrojom využívajúcim Intenzívne pulzné svetlo (IPL) s odstupom 3 – 4 týždňov. Širokospektrálne svetlo ovplyvňuje povrchové pigmentačné zmeny, rozšírené póry a drobné kožné cievky. V kombinácii s Rádiofrekvenciou - prehriatie hlbokých častí, ktoré zabezpečí vysokofrekvenčný elektrický prúd, možno výrazne ovplyvňovať všetky kozmetické chyby, ktoré sa nachádzajú v hlbších častiach pokožky a taktiež kolagén, čím sa zvýši tonus pokožky a vypnú sa aj drobné vrásky. Fotorejuvenizácia výrazne mení celkový vzhľad tváre, a preto sú klienti mimoriadne spokojní. V súčasnosti
patrí medzi najlepšie metódy v oblasti estetickej medicíny.

Účinky fotoomladenia

  • Pôsobí hĺbkovo na kolagén, a tým vyhladzuje jemné vrásky a celkovo mení vzhľad kože
  • Vyrovnáva farbu pokožky a vytvára mladistvý vzhľad
  • Efektívne lieči vaskulárne a pigmentové nedokonalosti
  • Zvyšuje napätie pokožky
  • Redukuje rozšírené póry až o 60%

 

Fotorejuvenizácia sa najčastejšie vykonáva na tvári, ale vhodná je aj oblasť dekoltu a hornej časti rúk až po predlaktie. Pri zákroku sa nadanú oblasť nanesie kontaktný gél a na ochranu očí sa používajú tmavé (nepriehľadné) okuliare. Na pokožku sa priloží filter optického vlnovodu a aplikuje sa pulzné svetlo. Pri zákroku je cítiť jemné štipnutie a prehriatie ošetrovanej pokožky. Zákrok trvá približne 20 minút.

Aplikácia intenzívneho svetla regeneruje povrchové aj podkožné vrstvy pokožky, omladzuje ju. Po niekoľkých zákrokoch je možné vidieť významné zredukovanie nežiaducej pigmentácie a jemnejší vzhľad obnovenej pokožky. Rovnaký zákrok sa robí na krku, dekolte a na rukách.Tvár má rozsiahlu sieť žiliek a drobných krvných cievok, nazývaných vlásočnice. Plynutie času, stres, ostré slnko a iné faktory môžu zapríčiniťich trvalé rozšírenie a následný vznik červených žiliek alebo škvŕn na tvári.
Fotorejuvenizácia môže pomôcť zredukovať a v niektorých prípadoch aj úplne odstrániť poškodené žilky a škvrny.
V závislosti od počtu a náročnosti individuálnych kožných problémov sa odporúča 6 – 8 zákrokov. Medzi ošetreniami musia uplynúť najmenej tri týždne. Vaša schopnosť pohybu od zákroku, pracovná výkonnosť a životný štýl sa zákrokom nemenia. V ten istý deň ste schopní vrátiť sa do práce a vykonávať všetky obvyklé činnosti bez akéhokoľvek obmedzenia.
Odporúčame kombináciu ošetrenia s diamantovou alebo mikrokryštálovou dermabráziou, rádiofrekvenciou, dermarollerom a podobne, podľa aplikácie pre vyššiu, ale hlavne rýchlejšiu efektivitu.

Po ošetrení je dôležité chrániť si pokožky pred slnečným žiarením a vyhýbať sa soláriu.

Kontraindikácie:

gravidita, dojčenie, onkologické ochorenie aj prekonané, kožné infekcie, užívanie fotosenzibilných liekov (antibiotiká.../, AIDS, HIV infekcia, endokrinologické poruchy, diabetes – pokiaľ nie je pod kontrolou.

 

Zákazníčka musí dodržiavať všetky pravidlá určené na dosiahnutie optimálneho predpokladaného výsledku:

  • Dodržiavať časové rozpätie, určené medzi jednotlivými sedeniami
  • Nepoužívať žiadne iné spôsoby ošetrenia, než tie, ktoré sa vykonávajú priamo v salóne, resp. ktoré boli vopred prekonzultované a odsúhlasené
  • Nevystavovať sa slnečnému, alebo solárnemu U.V.A. žiareniu, 5 dní pred a 5 dní po ošetrení Pulzným svetlom, (nebezpečenstvo popálenia !)
  • Včas informovať ošetrujúceho o užívaní fotosenzibilných alebo hormonálnych liekov a eventuálne možnosti patologických zmien
Pri dodržaní všetkých podmienok sa pokožka omladí minimálne o dva až tri roky. Efekt zákroku je dlhodobý. Lepšia pružnosť pokožky vydrží dva roky. Pre udržanie dlhodobého efektu sa odporúča opakovať ošetrenie raz za dva mesiace.

Fotorejuvenizácia (fotoomladenie), odstránenie pigmentových škvŕn, odstránenie cievok na tváry (rosacea)